[smartslider3 slider=”2″ ovic_vc_custom_id=”ovic_vc_custom_5eef4d781d553″]

Oxford Picture Power Dictionary

این کتاب رو میشه حلقه گمشده آموزش کودکان دانست.فرض کنید شما کتابهای آموزش الفبا رو گذروندین ولی هنوز نمیشه به زبان آموز کتابای نوجوانان رو تدریس کرد(مثلا بخاطر شرایط سنی) یا اینکه میخاین درمورد موضوعات پیرامون مثل خانواده ، اعضای بدن ، خونه سرگرمی ها و علاقه مندیها صحبت کنید.کتاب Oxford Picture Power Dictionary دقیقا واسه همینه. در این کتاب که 70 تا درس داره هر درس به ی موضوعی پرداخته. خب چطوری؟

اول بصورت تصویری آومده ی سری لغات رو نشون داده بعدش ی متن راجع به اون موضوع آورده که هم جذابه هم ساده.

خلاصه که مربیان مهد و آموزشگاه هایی که با رده سنی کودکان سر و کار دارن حتما ی نگاهی به این کتاب بندازن.

معرفی مجموعه کتابهای Interchange

این مجموعه پرطرفدارترین سری کتابهای آموزش زبان در ایران است. در حال حاضر ویرایش پنجم مجموعه در بازار موجود است و اغلب کسانی که در زمینه یادگیری یا آموزش زبان تحقیق کرده اند اسم این دوره را شنیده اند.

در این پست قصد داریم ويزگیهای محتوایی کتابهای  Interchange  را مورد بررسی قرار دهیم. در هر درس شما با قسمتهای مختلفی روبرو می شوید که هرکدام مهارتی را به شما آموزش می دهد.این بخشها بدین ترتیب است:

  1. snapshot  نمای کلی هر درس در این بخش به شما نشان داده شده است.
  2. conversation: در این قسمت یک مکالمه به شما آموزش داده می شود.این مکالمه با توجه به لغات و نکات گرامری جدید درس انتخاب شده است.متن این مکالمه در cd صوتی کتاب برای تقویت مهارت شنیداری آمده است.
  3. grammar focus : در این بخش نکات گرامری درس بصورت ساده و کاربردی به شما آموزش داده می شود.
  4. word power: این قسمت لغات کاربردی و متناسب با موضوع درس آموزش داده می شود.
  5. listening : این بخش به تقویت مهارت شنیداری اختصاص دارد.شما یک مکالمه را از روی cd گوش می کنید و به سوالات این قسمت پاسخ می دهید.
  6. discussion : پس از لغت و گزامر حال نوبت استفاده از آنهاست.با مطالبی که تا اینجا آموخته اید با دوستان خود یک مکالمه موضوعی داشته باشید تا مطالب در ذهن شما تثبیت گردد.
  7. writing : در این قسمت مطالبی را که آموخته اید بر روی کاغذ بیاورید تا مهارت نوشتاری خود را بیازمایید.
  8. pronunciation : یکی از دلایلی که زبان آموزان از صحبت کردن در جمع هراس دارند همین موضوع است.اغلب نگرانند که لغات را درست تلفظ نکنند و در جمع خجالت زده شوند.در این قسمت تلفظ لغات به شما آموزش داده شده است.
  9. grammar plus : در این قسمت بار دیگر نکات گرامری درس مرور می شود تا کاربرد آنها در ذهن شما ماندگار شود.
  10. Interchange : حال باید از طریق بازی و سرگرمی و ازمون در مورد موضوع درس به فعالیت گروهی بپردازید.تا دانسته های شما بار دیگر مرور شود.محتوای این قسمت در آخر کتاب آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *